Medytacja Noosfery

„Noosfera może funkcjonować tylko poprzez uwalnianie coraz więcej energia duchowa o coraz wyższym potencjale.”
—Teilhard de Chardin, Przyszłość Człowieka

earth

To ćwiczenie może wykonać każdy, sam lub najlepiej w grupie.

1. Usiądź w pozycji medytacyjnej z wyprostowanym kręgosłupem i rękami na kolanach. Oczyść swój umysł, rozpuszczając wszystkie myśli wraz z wydechem – nie ma znaczenia jakie myśli, szczególnie wszystkie myśli o subiektywnych przywiązaniach, upodobaniach, niechęci itp. Daj sobie co najmniej pięć minut, lub znacznie dłużej, jeśli możesz. Celem jest skoncentrowanie się na pogodną, spokojną i ​​przejrzystą świadomość.

2. Następnie zwizualizuj całą Ziemię, jak ja widać z Kosmosu. Zobacz, jak się kręci, wirująca niebiesko-biała Kula, Synchroniczna Jedność, zawsze jednocześnie w dzień i w nocy. Poczuj beznamiętne objęcie wszystkich Istot i wszystkiego bez wyjątku, co obejmuje jego Biosferę, nie wychwalając ani nie obwiniając nikogo ani niczego. Umieść całą Ziemię wirującą w twoim Sercu, tak jak jest widziana z Kosmosu.

3. Teraz odczuj różnicę między człowiekiem w jego ograniczonej, prowincjonalnej stronniczości a całą Ziemią. Poczuj cierpienie, głód, ubogich, chorych, uchodźców, zamieszanie i nędzę, wyobcowanie, złość i frustrację, które są nieodłączną częścią ograniczonego sposobu prowincjalnego myślenia. Pomyślcie: to cierpienie jest niepotrzebne, spowodowane złymi poglądami na rzeczywistość i ignorancją naszej Planetarnej natury i roli na całej Ziemi.

4. Następnie ćwicz oddychanie ciemności, ignorancji i cierpienia, i przekształcaj to wszystko w światło w jądrze twej Istoty, która jest jądrem Ziemi. Kiedy wydychacie, wydychajcie światło, świadomość, obiektywizm, współczucie i miłość do każdej Istoty na Ziemi, bez wyjątku, obejmując wszystkich i wszystko tak jak Ziemia. Obejmuj szczególnie tych, którzy twoim zdaniem mogą być twoimi wrogami. Rozpuść je w świetle swojej Miłości.

5. Ćwicz przyjmowanie cierpienia i wydychanie światła przez około dziesięć minut. Poczuj w sobie jasne, bezstronne, uniwersalne współczucie Ziemi, która nie różni się niczym od twojej własnej świadomości. Naprawdę to poczuj ! Oto pierwszy krok do aktywacji Noosfery ! Następnie ogłoś: „Jestem w jedności z Ziemią; Ziemia i moje Ja są jednym Duchem. ” Powtórz to powoli kilka razy; zakotwicz to ! Naucz się oddychać z Ziemią; rozwiąż węzły.

Miej w pobliżu kulę Ziemską, flagę Ziemi lub zdjęcie całej Ziemi z Kosmosu. W ten sposób możesz zacząć przezwyciężyć swoje ego i połączyć swoją świadomość z Noosferą i stać się noosferycznym Aktywatorem.

Ta medytacja pochodzi z Manifestu dla Noosfery: Następny etap ewolucji ludzkiej świadomości.

Reklama

PLANET ART NETWORK

%d blogerów lubi to: